تفاوت لوله خم سرد و گرم

تفاوت لوله خم سرد و گرم که کاربرد برقی دارند، در نحوه تولید و فرمولاسیون آن است. این نوع از کالاها در صنعت برق استفاده شده، و وظیفه آن ایجاد عایق برای سیم و کابلها بصورت توکار می باشند. نقطه مشترک میان آنها استفاده از ماده اولیه پی وی سی pvc در تولید خود بوده که خواص نسوز بودن را به آن می بخشد.

برای کسب اطلاع از این تفاوت و نحوه تولید با ما همراه باشید و ادامه مطالب را مطالعه فرمائید.

تفاوت لوله خم سرد و گرم چیست ؟

شاخص و اصلی ترین تفاوت لوله خم سرد و گرم که نوع نصب متفاوتی دارند، در نامشان پیدا است. هر دو محصول برای زاویه زدن نیاز به فنر خم کن لوله برق دارند. تفاوت اصلی آن است که برای زاویه دار نمودن خم گرم نیاز به قرار گیری بر روی حرارت داریم. در حالیکه خم سرد بدون نیاز به حرارت توسط فنر زاویه دار می گردد.

این مسئله که لوله با حرارت و بدون حرارت زاویه دار شود، خود در سرعت عمل و نصب تاسیسات برقی تاثیرگذار است. لذا با استفاده از نمونه خم سرد که در آن، مرحله حرارت دهی حذف شده، به مراتب سرعت کار برقکاران را بالا می رود. از اینرو انرژی برقکار صرف موارد مهم تر مصرف شده و باعث افزایش کیفیت می گردد.

معمولا برقکاران جهت افزایش راندمان، سرعت عمل خود در نصب و کاهش زمان اجرائی در برقکاری، استفاده از نمونه لوله برق خم سرد یو پی وی سی upvc را به خم گرم ترجیح  می دهند. علاوه برق افزایش سرعت نصب در برق رسانی، کیفیت در نمونه سرد به مراتب از نمونه خم گرم بالاتر بوده است.

خم سرد و گرم

لوله خم سرد چیست؟

همانطور که در موارد بالا اشاره نمودیم، تفاوت لوله خم سرد و گرم در نوع نصب آنها است. لوله خم سرد یا یو پی وی سی UPVC از نظر کاربرد تفاوتی با نمونه خم گرم ندارد، تنها کیفیت آنها کمی متفاوت است. نوع مواد استفاه شده در لوله برق خم سرد، فرمولاسیون و فرآیند تولید این نوع لوله upvc را تشکیل می دهد.

به همین دلیل قیمت در تفاوت لوله خم سرد و گرم متغییر می باشد. استفاده از افزودنی های پلیمری بیشتر در تولید لوله برق خم سرد موجب افزایش اندک قیمت در مقایسه با لوله خم گرم شده است. در ادامه خواهیم گفت که این افزودنی ها شامل کدام موارد پلیمری بوده و فرآیند تولید خم سرد به چه گونه است.

تفاوت لوله Pvc و Upvc در چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *