قاب فیوز مینیاتوری در دو نوع روکار و توکار قیمت گذاری می شود. جعبه فیوز مینیاتوری که در بخش اتصالات لوله برق قرار دارد، وظیفه نگهداری فیوزها را برعهده می گیرد. همچنین اجزا تشکیل دهنده آن شامل مواردی چون کاور درونی، درب تابلو و لوازم جانبی درون آن می باشد. لوازمی مانند ریل، شینه، پیچ و رولپلاک.

قاب فیوز مینیاتوری

قاب فیوز مینیاتوری یا کاور آن هم در نوع روکار و هم توکار دارای سایزها و ابعاد مختلفی می باشد. سایز این محصول برقی از 2 تای 36 تایی نیز بوده که بسته به نیاز سیستم برق سازه انتخاب می گردد. درب این کالا بطور معمول از طلق دودی ساخته شده و از پلاستیک فشرده تولید می شود.

جعبه فیوز مینیاتوری یا قاب آن در نوع توکار دارای ورودی هایی برای سیم و کابل می باشد. این محصول بطور معمول در بخش نازک کاری سازه در زیر گچ تصب می گردد. این محصول دارای برندهای مختلف داخلی و خارجی بوده که شامل: برند ویکو viko، ایراال، سارو، مونو mono، الا نور، مدنا، ویسیج و … می باشد.

Image of  فیوز 6 عددی ایراال 300x200

استاندارد قاب فیوز مینیاتوری

رعایت اصول ایمنی و استاندارد در تولید محصولات برقی امری حائز اهمیت بشمار می آید. بدین منظور جهت خرید قاب فیوز مینیاتوری و جعبه باید به نکاتی در این راستا دقت کنیم. بطور مثال جنس بدنه باید از موتد پلیمری نو باشد، کاور آن از پلی کربنات ساخته شود. درب این کالا برقی بطور معمول از طلق دودی ساخته می شود. این طلق باید مقاوم در برابر فشار باشد و بر روی آن به سادگی خطو خش ایجاد نگردد. درب آن بصورت جداگانه بفروش نمی رسد؛ لذا باید این محصول را کامل خریداری کنید.

تولیدات داخلی و خارجی

جعبه فیوز روکار و تو کار دارای طیف گسترده ای از مدلها و برندها بوده، که در ادامه هر کدام از آنها را شرح می دهیم. در نمونه های داخلی برندهای گوناگونی در این مورد تولیدات خود را عرضه می نمایند. بطور مثال گروه تولیدی ایراال irael پیشتاز در تولید انواع کاور در سایزهای مختلف بشمار می آید. همچنین برندهایی دیگری مانند: سارو، ساگا، شایلین، مدنا، الا نوز، دلند و… از سایر تولید کنندگان می باشند.

هر کدام از برندهایی که در بالا ذکر نمودیم، جعبه فیوز روکار و توکار را شامل می شوند. در برندهای خارجی که معمولا از کشور ترکیه وارد شده، قیمت بالاتری را شاهدیم درحالی که برخی از نمونه های داخلی کیفیتی برابر دارند. بطور مثال برند ساگا و مدنا تمام اصول و لوازم جانبی را که در نمونه خارجی بوده را دارا می باشند. نمونه های خارجی که در ایران پرفروش و شناس هستاند، شامل: ویکو viko، مونو momo، ویسیج، لگراند و… می باشند.