قوطی کلید و پریز برق با بهترین قیمت خرید بصورت عمده و دست اول (پلاستیکی، نسوز) توسط واحد فروش سازند پلیمر سمنان برند سپانو (مجموعه درخش میر) به مشتریان گرامی ارائه می گردد. این محصول در زیر مجموعه اتصالات لوله برق (پی وی سی pvc، پلی آمید، خرطومی و…) قرار دارد.

قوطی کلید و پریز

قوطی کلید و پریز برق دارای انواع مختلف نیز بوده که هر کدام کاربرد مخصوص خود را دارد. اگر بخواهیم این کالا را دسته بندی کنیم، می توان به مواردی همچون جنس بدنه، مواد اولیه (پلاستیک، پی وی سی pvc)، با رابط و بی رابط، ابعاد و عمق تقسیم نمود. که هر نوع برای مصرف خواصی خریداری می شود.

بطور ابن محصول شامل: پلاستیکی مواد نو، پی وی سی و نسوز، عمیق، با رابط و بی رابط، درایوال و کناف، فلزی یا گالولنیزه و معمولی نیز می باشد. این کالا در ابعاد و برندهای مختلفی در بازار عرضه نی شود. بطور مثال برند بست، 110، آریا، سه ستاره، لگراند، مهسان، شایلین از تولید کنندگان بنام می باشند.

Image of  کلید و پریز

قوطی کلید عمیق

قوطی کلید برق عمیق یا عمق دار در واقع از ویژگی آن صحبت می نماید. برخی از برقکاران به دلیل استفاده از سیم زیاد و نیاز به فضای بیشتر در پشت مکانیزم پریز، نوع عمیق را سفارش می دهند. معمولا عمق این نوع کالا در حدود 7 تا 8 سانتیمتر بوده؛ در حالیکه در نمونه های دیگر عمق معادل سانتیمتر می باشد.

قیمت قوطی کلید عمق دار عمیق بسته به برند تولید کننده آن متفاوت بوده، و جنس بدنه خود تاثیر بسزایی دارد. بطور مثال برند بست و آریا از تولید کنندگان نوع عمیق می باشند. برند بست محصولات خود را از مواد پلاستیکی نو و با کیفیت تولید می نماید. درخش میر این محصول را تحت عنوان جوری جنس به مشتریان خود ارائه می دهد.

قوطی کلید و پریز نسوز که جز اتصالات لوله برق بوده، از استاندارد بالایی برخوردار است. ایمنی در سیم کشی و ادوات آن مهم بوده، نوع نسوز که از مواد پی وی سی pvc تولید شده اصول ایمنی را رعایت نموده. این مدل به دلیل داشتن مواد پی وی سی pvc غیر قابل اشتعال بوده، و از گسترش آن جلوگیری می کند.

قوطی کلید و پریز کناف

امروزه شاهد گسترش استفاده از سقف و دیوارهای کناف هستیم، این نوع سقف تجهیزات برقی مخصوص خود را دارد. قوطی کلید و پریز کناف که با نام درایوال شناخته شده، مناسب برای دیوارهای کناف می باشد. این محصول در دو نوع نسوز و پلاستیکی موادنو تولید گردیده، که به رنگ زرد، قرمز و مشکی ارائه می شود.

قوطی کلید فلزی یا گالوانیزه

استفاده از لوله و اتصالات برق در نوع گالوانیزه (فلزی) در محیط های سخت و صنعتی الزامی است. در این راستا برای این امر قوطی کلید فلزی و گالوانیزه، گزینه مناسب می باشد. این نوع کالای برقی از مقاومت بالایی در برابر فشار، ضربه و رطوبت هوا را دارد. معروف ترین برند آن هم می توان به mk اشاره نمود.

وظیفه و ویژگی ها

در واقع وظیفه اصلی قوطی کلید برق، نگهداری و محافظت از مکانیزم پریز می باشد. این کالای برقی بصورت توکار در زیر ساخت سازه نصب گردیده و در اطراف آن برای ورود سیمها سوراخ هایی قرار داده شده. اصل اول در کیفیت این محصول نگهداری مکانیزم بصورت مستحم بر روی دیوار می باشد.

ویژگی های مهم که در قوطی کلید برق استاندارد باید در نظر گرفت، کیفیت مواد مورد استفاده در تولید آن و موارد دیگر می باشد. دنده های درون این کالا باید به گونه ای باشد تا مکانیزم پریز را بطور مستحم در جای خود نگهدارد. بارها دیده شده به هنگام کشیدن دو شاخه پریز از جای خود در می آید.

درشتی دنده های کناری و جهار پیچ بودن در قوطی کلید برق پلاستیکی، عاملی بر نگهداری هرچه بهتر پریز بر دیوار می باشد. همچنین جنس این محصول باید بگونه ای باشد که تحت فشار مصالح دچار خورد شدن نشود. در واقع استاندارد ترین نوع این کالا نسوز بودن است؛ که در برابر اتصالی سیم و آتش سوزی مقاوم بوده.

با رابط و بدون رابط بودن چیست؟ در کل قوطی کلید برق را در دو دسته با رابط و بی رابط تقسیم می کنند. در برخی موارد رابط بر روی این کالا سوار بوده و دربرخی موارد دیگر بصورت جدا گانه بفروش می رسد. داشتن رابط جهت اتصال دو قوطی به یکدیگر استفاده شده که برای قرار گیری جند پریز در کنار هم می باشد.