لوله خرطومی نسوز برق استاندارد با بهترین قیمت خرید از سایز 11، 13 در سایت سازند پلیمر سمنان به فروش می رسد. این نوع لوله برقی در دسته لوله های انعطاف پذیر بوده و گزینه مناسبی برای استفاده در سقف و دیوارها می باشد. این کالا از مواد پی وی سی pvc تولید گردیده و در برابر آتش مقاومت بوده.

لوله خرطومی نسوز

در سالهای اخیر به دلیل سخت گیری ها اداره برق توانیر و ناظرین، استفاده از محصولاتی که در وندور استانداردی قرار دارد اجباری می باشد. لوله خرطومی نسوز برق به دلیل استفاده از مواد پی وی سی pvc در تولید خود، در این وندور قرار دارد و استفاده از آن برای سازندگان در تاسیسات الزامی می باشد.

لوله خرطومی برق نسوز در بسته بندی های 12 عددی قرار دارند. طول هر حلقه از آن 15 الی 16 متر بوده و دارای وزنها و سایزهای مختلفی می باشد. تمامی سایزهای استاندارد در تولید آن از سایز 11 و 13 شروع شده و تا سایز های 29 ارائه می گردد. همچنین وزن آن از 300 تا 400 گرم تعریف شده است.

خط تولید لوله خرطومی نسوز با جنس پی وی سی pvc با نمونه معمولی آن متفاوت می باشد. از آنجا که ساخت این خط تولید و حساسیت آن از قیمت بالایی برخوردار بوده، قیمت مصول نهایی آن هم به مراتب بالاتر است. در نمونه معمولی یا طرح نسوز از مواد پلاستیکی گرانول استفاده شده و استانداردی ندارد.

تولیدات لوله خرطومی نسوز بیشتر در استانهای اصفهان و سمنان صورت می گیرد. و نیاز به تخصص خاصی برای تولید انبوه می باشد.

Image of  برق خرطومی 710x375

استاندارد اداره توانیر

همانطور که در بالا اشاره کردیم، رعایت اصول ایمنی در تاسیسات امری حائز اهمیت است. استفاده از اجناسی که متریال مورد استفاده در تولیدات آنها موجب گسترش آتش و آسیب محیطی نشود اولین اصل نیز می باشد. از این جهت که علت گسترش حریق را می توان در کالاهای مورد استفاده در ساختمان دانست.

برای نصب سیم و کابل ها باید از معبری استفاده شود که از آنها به خوبی محافظت کند و در برابر حرارت مقاوم باشد. لوله خرطومی نسوز برق وظیفه این امر را دارد و در سقفهای کاذب یا دیواره ها نصب می گیدد. این کالا به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد، گزینه مناسبی در مناطق سخت می باشد.

طبق استاندارد اداره برق توانیر استفاده از لوله خرطومی نسوز در ساختمان سازی و تاسیسات اجباری است. ور در صورت استفاده از موارد دیگر پایان کار تاسیساتی را نخواهد گرفت. این موضوع و سختگیری آن در شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر از نقاط دیگر کشور بوده و نظارت بیشتری را توسط ناظرین شاهدیم.

Image of  خرطومی نسوز استاندارد 710x375

ویژگی لوله خرطومی نسوز pvc

از آنجا که وظیفه اصلی لوله برق ایجاد معبر برای سیم و کابلها بوده، باید دارای ویژگی هایی باشد تا مواردی همچون: سرعت در کار، وزن کم، قیمت ارزان و حمل و نقل آسان پوشش دهد. خرطومی نسوز تمامی ویژگی هایی که به آن اشاره شد را در خود گنجاده و گزینه مناسبی برای مصرف کنننده بحساب می آید.

اصلی ترین ویژگی لوله خرطومی نسوز، همانطور که در نامش پیداست غیر قابل اشتعال بودن آن است. همچنین این ویژگی کمک به پخش آتش نکرده؛ و در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد. به دلیل تولید از ماده اولیه پی وی سی pvc این خواصیت را بدست آورده تا در دسته کالای استاندارد قرار بگیرد.

از دیگر مواردی که می توان به آن اشراه کرد، مدول و انعطاف پذیری بالا نیز می باشد. این ویژگی باعث عبور هرچه بهتر و نصب آسان در پیچها و مناطق سخت می گردد. وزن کم خود ویژگی دیگری بوده که در حمل و نقل و سرعت در نصب کمک شایانی می کند. همچنین تاثیر مثبت در وزن سازه می گذارد.

نگاه کلی به ویژگی ها:

  • نسوز و مقاوم در برابر آتش
  • مدول و انعطاف پذیری بالا
  • قیمت مناسب با توجه به متراژ
  • حمل و نقل آسان
  • وزن کم و حجم پایین
  • نصب آسان
Image of  برق سازند 700x375

قیمت خرطومی نسوز برق

قیمت لوله خرطومی نسوز برق استاندارد با توجه به سایز (11، 13، 16 …)، وزن، برند تولید کننده و رنگ (طوسی و سفید) بستگی دارد. همچنین قیمت این نوع محصول برقی در مقایسه با نموه طرح آن که از مواد پلاستیکی گرانول تولید شده، به مراتب بیشتر می باشد. نمونه طرح از نظر استاندارد مردود و غیر قابل قبول است.

برای استعلام قیمت لوله خرطومی 13 و سایر سایزها بطور روزانه روزانه به سایت ایران ادیسون iranedison.com مراجعه کنید. همچنین مشاهده انواع لوله برق در این سایت را بررسی نمایید. کالای برق درخش میر عهده دار فروش خرطومی نسوز به عنوان کالای جوری جنس نیز می باشد. بهترین قیمت را در اختیار شما قرار می دهد.

تشخیص خرطومی نسوز از غیر نسوز

امروزه شناخت کالای اصلی از تقلبی کاری مشکل و تخصصی شده است. لذا در خرید محصولات باید به نشان استاندارد، اعتبار فروشنده، تست تخصصی دقت فرمائیم. عده ای سود جو در بازار های کشور محصولاتی را ساخته که خارج از استاندارد بوده. و ایمنی را در سازه کاهش می دهد. با اینکه بسیار شبیه نمونه اصلی است.

در واقع جمله معروف “هیچ ارزونی بی دلیل نیست” در رابطه با این موارد صدق می نماید. استفاده از محصولات تقلبی باعث کاهش ایمنی و خطرات احتمالی می گردد. لذا سازندگان به خصوص در خرید کالای برقی باید دقت لازم را به عمل بیاورند. یکی از محصولاتی که در نمونه اصل و تقلبی آن تفاوت کمی بوده لوله خرطومی نسوز است.

برای تشخیص تفاوت لوله خرطومی نسوز برق با نمونه تقلبی یا طرح نسوز باید. به چند مورد دقت کنید. مورد اول برند تولید کننده و اعتبار نیز می باشد. بطور معمول برندهای برزگ با توجه به جایگاه و رقبای خود. کالای تقلبی را به بازار عرضه نمی کنند. از اینرو اولین عامل برای تشخیص این مورد می باشد.

در برخی موارد سوء استفاده از برند دیگران شده که در این حال باید به کد محصول و کد 10 رقمی آن دقت فرمائید.

مورد بعدی که در اصل بودن لوله خرطومی نسوز استاندارد در مقابل تقلبی تست حرارت است. اینگونه که خرطومی را بر روی شعله مستقیم قرار داده تا تست را شروع کنیم. اگر با قرار گرفتن شعله بطور مستقیم محصول شعله ور شد و موادی از آن چکه کرد، نشان تقلبی بودن است. در نمونه اصل تمامی ان اتفاقات رخ نمی دهد.

در آخر باید به قیمت لوله خرطومی نسوز در مقایسه با نمونه تقلبی دقت کرد. در حال حاضر که این مطلب را می نویسیم فاصله نمونه نسوز از نمونه طرح چیزی حدود 30 تا 40 هزار تومان می باشد. و این تفاوت محسوس قیمت مورد دیگری بوده که باید یه تقلبی بودن محصول شک نمائید. “هیچ ارزانی بی دلیل نیست”

واحد فروش درخش میر