لوله خم سرد سمنان برق upvc صنایع شیمیایی سپانو پلیمر سمنان با نشان تجاری سپانو، با بهترین قیمت خرید محصولی دیگر از این واحد تولیدی نیز می باشد. این کالای برقی تولید شده از ماده اولیه pvc و فرآیند اکستروژن سازی تولید می گردد. برند سپانو تمامی سایزهای استاندارد (از 20) را به مشتریان ارائه می دهد.

لوله خم سرد سمنان

لوله upvc یا همان لوله خم سرد سمنان که اینگونه معرفی می کنند. بهترین نوع لوله برق از نظر کیفی بشمار می آید. این کالا تولید شده از مواد پی وی سی بوده که با ترکیب استابلایزر و سایر افزودنی های شیمیایی دارای خواص ویژه ای می شود. این خواص که در ادامه به آن اشاره شده موجب تمایز آن است.

کاربرد محصولات سازند پلیمر سمنان و لوله خم سرد سمنان با نشان تجاری سپانو در مصارف تاسیسات برقی نیز می باشد. وظیفه اصلی آن ایجاد مسیر و پوششی امن برای سیم و کابلها بوده است. این کالا در شاخه های 6 متری از سایز 20 (13.5) با رنگ سفید تولید می گردد. و دارای نشان استاندارد ملی ایران است.

چرا لوله برق خم سرد سازند سمنان

سازند پلیمر سمنان با برند سپانو s*p*s محصولاتی ممتاز و طراز در سطح استانداردهای داخلی و خارجی تولید می نماید. لوله خم سرد سمنان upvc یکی از محصولات ویژه این کارخانه پلیمری بوده که از نظر فرمولاسیون تمامی نکات را رعایت نموده. این شرکت با سطح تولید انبوه توان ارائه به پروژه ها را عهده دار می باشد.

لوله خم سرد سمنان سازند پلیمر سمنان دارای ویژگی مدول الاستیسیته بوده و انعطاف پذیری آن بالا است. همانطور که اسم این کالا گویای ویژگی آن بوده؛ با استفاده از فنر خم لوله و بدون ایجاد حرارت در نقطه مد نظر خم می خورد. این مهم تفاوت اصلی آن با نمونه گرم نیز می باشد.

امروزه بازه زمانی در ساخت ابنیه و پروژه ها در راستای اصول اقتصادی امری اجتناب ناپذیر است. لوله برق upvc موجب تسریع در عملکرد تاسیسات برق سازه می شود. برقکار نیازی به خم کردن بر روی حرارت را ندارد و اینگونه در زمان صرفه جویی می کند.

همچنین به دلیل خم خوردن آسان نیاز چندانی به اتصالاتی همچون زانو ندارد.

Image of خم سرد برق سمنان 260x185

ویژگی لوله برق upvc

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره نمودیم، سرعت عمل در ساخت سازه بسیار مهم می باشد. بدین منظور باید از متریال و تجهیزاتی در سازه استفاده نمود که سرعت نصب و هزینه آن متناسب باشند. این مهم را باید با شناسایی ملزومات بروز بازار و محصولات دانس بنیان در دستور کار قرار دهیم.

در بخش تاسیسات برق سازه ابتدا زیر ساخت آن را باید فراهم نمود. لوله خم سرد سمنان upvc وظیفه ایجاد این زیر ساخت را بر عهده دارد که در مورد سرعت عمل در کار هم به کمک می آید. این نوع لوله به دلیل روش زاویه دار کردن به روش سرد، و بدون نیاز به حرارت موجب آن می شود که با سرعت بیشتری نصب گردد.

علاوه بر آنکه موجب افزایش سرعت برقکار شده، مزیت های دیگری هم را می توان به آن اختصاص داد. بطور مثال خم کردن سریع تنها بایک فنر باعث شده تا از اتصالات کمتری همچون زانویی استفاده شود. خوب این موضوع خود توانسته بخشی از هزینه را کاهش دهد؛ و کاری تمیزتر را ارائه داد.

لوله خم سرد سمنان upvc در مقایسه با نو خم گرم پی وی سی pvc از استحام بیشتری برخوردار است. اما قیمت آن کمی بیشتر بوده که با کاهش هزینه در حذف زانویی تفاوت کمتری پیدا خواهد کرد. همچنین استحکام بالا خود موجب شده تا در محیط های کارگاهی و ساختمانی آسیب و تلفات کمتری را شاهد باشیم.

استحکام و مقاومتی که در این نوع محصول شاهدیم، شامل مواردی که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 • مقاومت در برابر رطوبت
 • واکنشگرا نبودن در برابر انواع اسیدها
 • استحکام برابر فشار و ضربه
 • در برابر خوردگی و سایش
 • مقاوم در برابر شعله و حرارت

مهم ترین ویژگی این نوع لوله خم سرد نسوز و غیر قابل اشتعال بودن آن است. چنانچه به هر دلیلی آتش سوزی اتفاق افتد، موجب گسترش بیشتر نشده و باعث ایجاد حفاظ برای سیم و کابل می گردد. این ویژگی باعث شده تا مورد تائید شرکت برق توانیر باشد و استفاده از آن الزامی است.

لوله خم سرد سمنان سازند پلیمر با استفاده از تجربه در صنعت پلیمری، سعی دارد تا لوله خم سرد سمنان را با بهترین کیفیت و مواد اولیه تولید کند. این امر تمامی ویژگی های این کالا را در سطح بالای خود دارا بوده است. در واقع مقاومت هایی که به آن اشاره شد را به بالاترین سطح، طبق استانداردهای قید شده برساند.

Image of پلیمر سمنان 1 710x375

نوع بسته بندی و سایزها

بطور کلی لوله خم سرد سمنان در انواع مختلف آن دارای سایزهای استاندارد طبق پروتکل های جهانی نیز می باشد. سایز آن از نمره 20 تا 63 شروع گردیده، که برقکار با توجه به نیاز و تعداد سیم و کابل سایز را انتخاب می نماید. در موارد دیگر عدد سایز ها متفاوت بوده؛ که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 • 20 یا 2 یا 13.5
 • 25 یا 2.5 یا 16
 • 32 یا 3 یا 21
 • 40 یا 4 یا 29
 • 50 یا 5 یا 36
 • 63 یا 6 یا 48

انتخاب سایز لوله خم سرد سمنان بسته به نظر برقکار متفاوت می باشد. سایز و تعداد سیم وکابل اصلی ترین عامل در انتخاب آن بشمار می آید. سایز باید بگونه ای انتخاب شود که سیمکشی راحت صورت پذیرد؛ و سیم وکابلها تحت فشار قرار نگیرند. فشار به سیم و کابل باعث ایجاد حرارت، نویز و خطر اتصالی می شود.

بطور معمول در ورودی سازه بعد از تابلو اصلی و بین طبقات از سایز 32 به بالا استفاده می شود. در طبقات و واحدها از سایزهای 20 و 25 استفاده می گردد. همچنین در سقف های کاذب باید از خرطومی نسوز استفاده نمود. در کابلهای آسانسور ساختمان از سایز 40 یا 29 به بالا استفاده می شود.

وزن کم در لوله خم سرد سمنان خود ویژگی بوده که در محاسبه وزن سازه مهم می باشد. وزن این کالا در مقایسه با نمونه گرم با توجه به سایز کمتر می باشد. بطور مثال در سایز 20 گرم وزن استاندارد برابر 1000 گرم بوده و سرد 800 گرم می باشد. در سایز 16 گرم وزن 1200 گرم و در نمونه سرد وزن 1000 است.

البته وزن های کمتر هم به درخواست مشتریان ارائه می گردد. بطوز مثال در سایز 20 علاوه برق وزن 1000 گرم، تولید 900 و 800 گرم را هم شاهدیم. در سایز 25 علاوه بر وزن 1200 گرم وزن 1000 گرم را هم می بینیم!

طول هر شاخه از لوله برق خم سرد سمنان بطور استاندارد 6 متر می باشد. البته در برخی موارد شاهد کم لطفی و کم فروشی عده کمی هستیم که سایز را کاهش می دهند. همچنین در سایز 2 (13.5) و 2.5 (16)، هر 20 شاخه را با نخ بسته بندی می نمایند. در سایز 32 (21) هر 15 شاخه در سایز 40 (29) هر 10 شاخه بسته شده.

Image of خم سرد برق upvc 710x375

قیمت لوله برق خم سرد سمنان

قیمت لوله خم سرد

قیمت لوله خم سرد با توجه به کیفیت و نوع جنس آن مشخص می گردند. همچنین عوامل متعدد دیگری در تعیین قیمت تاثیر گذار بوده که در ادامه به آن اشاره می کنیم. سایز این محصول و موارد دیگری همچون وزن آن یا برند تولید کننده خود موارد دیگری بوده که فی آن را مشخص می کند.

جنس انواع لوله خم سرد سمنان شامل مواردی همچون پی وی سی pvc، upvc، پلاستیکی و گالوانیزه می باشد. همانطور که مشخص بوده نمونه گالوانیزه قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهد. نمونه بعدی پی وی سیری قیمت لوله برق خم سرد سمنان و گرم بوده که به ترتیب قیمت بیشتری دارند.

قیمت لوله برق خم سرد سمنان برق با توجه به سایز و وزن متغییر است. همچنین برند تولید کننده و فرمولاسیون تولیدی که کیفیت را تعیین کرده موارد دیگر می باشد. برای خرید لوله خم سرد با بهترین قیمت با ما تماس حاصل فرمائید. سازند پلیمر سمنان عهده دار فروش عمده با کیفیت بالا به پروزها نیز می باشد.

رابطه ایمنی با استاندارد

رعایت موارد استاندارد در تمامی امور و ساخت و سازها امری مهم قلمداد می گردد. تاسیسات و سیستم برقی ساختمان از این مهم مثتثنی نمی باشد. لذا با رعایت تمامی اصول ایمنی، استاندارد لازم را کسب می نمائیم. مهم ترین بخش در مرحله اول رعایت استاندارد، حفظ ایمنی در متریال و نصب زیر ساخت سیستم برق نیز می باشد.

تمامی کالاهای برقی که سیستم زیر ساخت تاسیسات را تشکیل داده، در ابتدا باید نسوز باشند. این بدین معنا بوده که این محصولات در برابر حرارت بالا و هرگونه اشتعالی مقاوم باشد. بهتر است که ذکر کنیم که این مجموعه از کالاهای برقی نباید به گسترش آتش سوزی و حریق کمک کنند. که خود در ایمنی تاثیر زیادی دارد.

به تعبیری ساده سیم و کابل های یک سازه حکم رگهای تاسیسات برقی آن را دارد. همانطور که تابلو برق را هد و قلب این سیستم می نماییم. وظیفه اصلی تمامی کالاهایی که در فراهم ساختن زیر ساخت برقکشی ساختمان دارند، عایق بندی و حفاظت از رگها یعنی همان سیم و کابل ها نیز می باشد.

لوله برند سازند پلیمر سمنان، از جمله کالاهای نسوز قلمداد می شود. این خاصیت به دلیل استفاده از مواد پی وی سی pvc و یو پی وی سی upvc در تولید لوله برق خم سرد می باشد. البته باید بگوییم که نمونه لوله خم گرم نیز همانند خم یرد از این خصلت برخوردار است. این محصول هم از مواد pvc تولید شده.

مهم ترین و اصلی ترین مجموعه کالاهایی که زیر ساخت سیستم برق را فراهم ساخته؛ لوله خم سرد سمنان نیز می باشد. علاوه برق نسوز و غیر قابل اشتعال بودن این محصول، خواص دیگری هم بر حفظ ایمنی و افزایش استاندارد کمک می کنند. از جمله این موارد شامل:

 • مقاومت در برابر رطوبت
 • مقاومت در برابر فرسایش
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • اسیدهای مضر و مواد شیمیایی

استاندارد لوله خم سرد سمنان

تفاوت لوله خم سرد و خم گرم

تفاوت لوله خم سرد و گرم چیست؟ این سوالی بوده که برخی از کاربران جواب صحیح آن ار نمی دانند. این نوع لوله برق ها بطور کلی نسوز می باشند. که این امر موجب شباهت آنها گردیده است. همچنین هم در نمونه سرد و هم نمونه لوله خم گرم از مواد اولیه پی وی سی pvc نیز در تولیدشان استفاده می گردد.

سایز و ابعاد لوله خم سرد و خم گرم، طبق استاندارد های جهانی یکسان می باشد!