لوله پلیکا برقی برق 20 نسوز خم سرد upvc با قیمت

لیست قیمت لوله خم سرد سازند پلیمر لیست قیمت لوله خم گرم سازند پلیمر لیست قیمت لوله خم سرد وینو پلاستیک لیست قیمت لوله خم گرم پلیمر ستاره سمنان

لوله پلیکا برق خم سرد (پولیکا) نسوز که بخشی از انواع لوله برق upvc بوده، از نوع خم گرم و خم سرد تشکیل شده است. همچنین از آن در بخش فاضلابی و تهویه استفاده می کنند. تولیدات و قیمت خرید این موارد با یکدیگر متفاوت است. این نوع از محصولات دارای ویژگیهایی بوده که به آن اشاره می کنیم.

لوله پلیکا برقی 20 برق نسوز upvc

یکی از محصولاتی که در صنایع پلیمری بیشترین مصرف را دارد، لوله برق pvc پلیکا خم سرد و گرم (برقی) می باشد. این نوع لوله در دسته تولیدات فشار متوسط نیز قرار دارد. تفاوت آن با نوع فاضلابی در ضخامت و فرمولاسیون خود است. همچنین محصولات فاضلابی را تحت عنوان فشاز قوی یاد می کنند.

وظیفه اصلی و کارایی لوله پلیکا برق (پولیکا) خم سرد و گرم عایق بندی و پوشش انواع سیم و کابل می باشد. این محصول بهترین گزینه برای عبور سیم و کابل بصورت توکار از میان مصالح است. ویژگی ها و نوع مواد بکار رفته در تولی آن، مقاومت را در شرایط مختلف افزایش می دهد.

از این نوع لوله پلیکا برقی (پولیکا) با نام های دیگری هم یاد شده که عبارت است از: لوله برق پی وی سی pvc، لوله یو پی وی سی upvc، لوله خم سرد، لوله خم گرم و نسوز می باشد. واژه پی وی سی pvc از آن جهت انخاب شده که نام ماده اولیه و اصلی تولید این محصول بحساب می آید.

بصورت کلی لوله پلیکا نسوز برقی را به دو دسته pvc خم گرم و upvc خم سرد تقسیم می نمایند. در واقع upvc را با کاهش پلاستیک درون pvc و فرآیندهای دیگر تولید می کنند. از این رو در تولید لوله خم سرد از مواد upvc استفاده شده و در نمونه خم گرم از مواد pvc تولید می گردد.

این دو لوله در کاربری و تولید تفاوت هایی با یکدیگر دارند!

لوله پلیکا Pvc

ویژگی لوله پلیکا برقی

مقاومت بالا جهت پوشش سیم و کابل اصلی ترین کارایی لوله پلیکا برق خم سرد برقی نیز می باشد. این نوع مقاومت شامل یکسری فعالیت های شیمیایی و فیزی بوده که باید در تولید آن رعایت نمود. هرگونه فرسودگی و نشتی در این محصولات آن را از رده استاندارد ملی و جهانی هارج می نماید.

ویژگی های که موجب استقامت لوله برق می گردد؛ شامل:

  • مقاومت در برابر ضربه و فشار زیاد
  • مقاومت در برابر سایش و خوردگی
  • مقاومت در برابر مواد اسیدی مضر
  • مقاومت در برار حرارت و نور خورشید
  • خاصیت الاستیسیته و انعطاف پذیری

همه این ویژگیها اصل مهمی در استحکتم بخشی در لوله پلیکا برق خم سرد (پولیکا) نیز می باشد. اصلی ترین ویژگی که آن را از سایر نمونه های پلاستیکی متمایز کرده، خاصیت نسوز بودن و عدم اشتعالپذیری در آن می باشد. این مهم بر آن شده که استفاده از آن استاندارد های کیفی رد تاسیسات را رعایت کند.

همانطور که پیشتر اشاره نمودیم مقاومت در برابر ضربه به معنای استحکام بالا در محیط کارگاهی و فشار ناشی از مصالح می باشد. در برخی موارد اسد موجب از بین رفتن لوله شده که با ماده پی وی سی pvc و یو پی وی سی upvc این امر محقق نخواهد شد.

نمونه لوله پلیکا برق خم سرد نسبت به خم گرم انعطاف پذیری بالایی دارد. و در مقایسه با نمونه گرم شکننده نمی باشد. در واقع خاصیت الاستیسیته در خم سرد به مراتب بیشتر است. در نمونه استاندارد لوله برق پلیکا برقی (پلیکا)، نور خورشید و حرارت های دیگر منجرب به خم شدن و تغییر شکل نمی شوند.

لوله پلیکا خم سرد

انواع لوله پلیکا نسوز

بطور کلی لوله پلیکا برقی که از ترکیب مواد پلیمری پی وی سی pvc با سایر افزودنی ها تشکیل می شود. این نوع کالا در دو دسته لوله برق و لوله فاضلابی تقسیم شده؛ نمونه برقی خود شامل دو نوع لوله خم گرم و خم سرد می باشد. همچنین نمونه فاضلابی شامل فاضلابی ساختمانی، زیر زمینی و سایر موارد می باشد.

تولید و استاندارد کیفی و کمی لوله پلیکا برق خم سرد با فاضلابی تفاوت زیادی به همراه دارد. در نمونه فاضلابی رعایت پارامترهای مختلفی جهت حفظ کیفیت و سلامت آب وجود دارد. همچنین جهت نشتی، سایش و مقاومت در برابر اسید نیاز به فرمولاسون خاص و مواد اولیه با کیفیت و درجه یک می باشد.

لوله پلیکا برق تنها معبری برای عبور سیم و کابل بوده و تنها وظیفه حفاظت از آن را دارد. در نتیجه از نظر کیفیت و وزن نیازی به تولید آن نسبت به نمونه فاضلابی نیست. تنها باید مقاومت در برابر ضربه و سایش را به همرا داشته باشد. همچنین از ویژگی نسوز بودن در دمای بالا و آتش را جهت ایمنی داشته باشد.

در لوله پلیکا نسوز فاضلابی جهت حفظ سلامت آب شرب و کشاورزی نظارت بیشتری است. همچنین جهت کسب استاندارد در این نمونه باید مراحل کیفی زیادی را پشت سر گذاشت. مهم ترین خاصیتی که باید در نوع شرب و ساختمانی رعایت شود خاصیت ضد باکتریالی آن و مقاومت فرسایش نیز می باشد.

لوله برق پلیکا

قیمت لوله پلیکا

قیمت لوله پلیکا برقی نسوز

همانطور که در بالا اشاره نمودیم لوله های برق دارای انواع مختلفی بوده و هرکدام بسته به مدل قیمت خود را دارند. قیمت لوله پلیکا برق خم سرد بعد از نمونه گالوانیزه و فلزی بیشترین را به خود اختصاص می دهد. همچنین در نمونه پلیکا قیمت نوع خم سرد از خم گرم به دلیل استفاده از مواد بیشتر بالاتر است.

عوامل مختلف دیگری که در تعیین قیمت لوله پلیکا برقی دخیل بوده؛ شامل وزن، سایز، رنگ، برند تولید کننده، گواهی استاندارد ملی ایران و … می باشد. بطور مثال قیمت لوله خم گرم 800 گرم در سایز 13 (20) از وزن 900 و 1000 آن کمتر می باشد. در سایز 16 (20) هم وزن 1000 گرم را با 1200 گرم شاهد هستیم.

در برخی موارد برند تولید کننده از نظر شناس بودن و جا افتادگی قیمت را به مراتب بیشتر اعلام می کند. همچنین نشان گاهی استاندارد ملی ایران به همراه درج کد 10 رقیم بر روی لوله پلیکا برقی خود در تعیین قیمت موثر می باشد. با افزایش سایز در این نوع لوله ها نیز بالا رفتن قیمت را شاهد هستیم.

لوله پلیکا برق هم در نوع خم سرد و هم خم گرم در سایز 13 (20 یا 2)، 16 (25 یا 2.5)، 21 (32 یا 3)، 29 (40 یا 4)، 36 (50 یا 5)، 48 (63) تولید می گردد. هرچه سایز افزایش یابد، قیمت هم به همان نسبت بالا می رود.

در سایزهای بالاتر به دلیل فروش کمتر و حجم بالایی که دارند، کرایه بیشتری به آن تعلق می گیرد. این موضوع باعث شده تا قیمت آنها در مقایسه با وزن آن کمی بیشتر باشد.

برندهای معتبر واستاندارد

کلیک برای لیست قیمت لوله برق سازند پلیمر سمنان

لوله خم سرد و گرم سازند پلیمر سمنان (سپانو)

گروه تولیدی کارخانه سازند پلیمر سمنان با نشان تجاری سپانو پلیمر سمنان، تولید کننده انواع لوله پلیکا برق خم سرد و گرم نیز می باشد. این برند دارای گواهی استاندارد ملی ایران و دیگر گواهی های بین المللی نیز می باشد. سازند پلیمر سمنان واقع در قطب پی وی سی pvc، یعنی استان سمنان نیز می باشد.

کالای برق درخش میر نماینده انحصاری و ارائه دهنده قیمت لوله پلیکا نسوز برقی خم سرد سازند پلیمر سمنان در لاله زار جنوبی نیز می باشد. این برند با چهارخط فعال بصورت انبوه تولید محصولات خود را عهده دار است. لذا با حج تولید بالا گزینه مناسبی برای استفاده در پروژهای بزرگ و انبوهسازان می باشد.

برند سازند پلیمر سمنان علاوه بر نمونه برقی در بخش فاضلابی ساختمانی و زیرزمینی فعالیت گسترده ای دارد. این مهم برای خرید کارفرما و سازندگان موجب سهولت در کار می شود. همچنین برای تنظیم تقاضا در بازار و فروش نمونه های مختلف ارائه قیمت لوله پلیکا برقی را د نمونه خم سرد و خم گرم در دستورکار قرار دارد.

کلیک برای لیست قیمت لوله خم سرد وینو پلاستیک

لوله خم سرد رنگی وینو پلاستیک

کارخانه وینو پلاستیک تولید کننده انواع لوله برق upvc و فاضلابی نیز می باشد. کلیه محصولات این واحد تولیدی دارای نشان استاندارد ایران و سایر استانداردهای بین المللی است. ویژگی بارز این برند رنگ بندی لوله و اتصالات خم سرد آن نیز می باشد. مکان این کارخانه در شهر کرج واقع است.

کلیک برای لیست قیمت لوله خم گرم پلیمر ستاره سمنان

لوله برق upvc پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان

گروه تولیدی پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان با نشان تجاری ویژن پلیمر تولید کننده لوله پلیکا برقی خم گرم پی وی سی pvc می باشد. این برند به عنوان شناس ترین نمونه خود در بازار تاسیسات برقی ساختمان شناخته می شود. همچنین ویژگی مهم آن گواهی استاندارد ملی ایران نیز می باشد.

اتصالات لوله پولیکا

اتصالات تحت عنوان رابط و متصل کردن لوله پلیکا برق خم سرد به یکدیگر و سایر کالاها می باشد. این نوع از اتصالات را به دو دسته تقسیم کرده؛ اولی شامل ارتباط میان دو لوله است. دومی نیز شامل اتصال لوله برق به جعبه تقسیم، قوطی برق کلید و پریز، جعبه فیوز مینیاتوری و تابلو برق می باشد.

بوشن لوله برق

ارتباط میان دو لوله پلیکا نسوز توسط قطعه ای به نام بوشن پلاستیکی صورت می گیرد. این قطعه از جنس پی وی سی بوده، که در دو نوع کوتاه و بلند ارائه می گردد. همچنین بوشن خود دارای سایز بندی بوده که بسته به سایز لوله انتخاب می شود. بطور معمول در وسط این محصول رزوه ای تحت عنوان ترمز تعبیه گردیده است.

زانویی لوله برق

زانویی نیز نوعی اتصال بوده که وظیفه متصل کردن دو لوله برق به یکدیگر را دارد. تنها تفاوت زانویی با بوشن در تغییر مسیر نیز می باشد. در واقع وظیفه زانویی تغییر مسیر و زاویه دادن به اتصال دو لوله نیز می باشد. بطور معمول از این مسیر در کنج دیوارها و خروجی انتهایی سیم و کابل نیز می باشد.

زانویی خود دارای انواع مختلفی نیز می باشد. و در جنس های مختلف با توجه به جنس لوله مورد استفاده قرار می گیرد. بطور کلی زانویی در سه دسته زانویی عصایی، زانویی بلند (دو سر بلند) و زانویی کوتاه تقسیم بندی می گردد. هر کدام از این موارد سایزهای مختلفی داشته که به آن اشاره خواهیم کرد.

سایز و نمره زانویی با توجه به سایز لوله پلیکا برق انتخاب انتخاب می گردد. سایز این نوع از محصولات از نمره 13 (20)، 16 (25)، 21 (32)، 29 (40) شروع می شود. جنس زانویی در سه دسته: فلزی گالوانیزه، پلاستیکی (گرانول) و زانویی پی وی سی pvc نسوز تقسیم می گردد. گه هرکدام سایز خود را دارند.

براس بوشن

همچنین جهت ارتباط میان لوله پلیکا برق به جعبه تقسیم یا قوطی کلید و پریز از قطعه ای تحت عنوان براس بوشن استفاده می نمایند. براس بوشن که از مواد پلاستیکی تولید شده، در دو رنگ زرد و مشکی به مشتریان ارائه داده می شود. سایز براس بوشن با توجه به سایز لوله انتخاب می شود.

این محصول موجب شده تا ارتباط میان لوله و قوطی کلید بصورت چفت صورت گیرد. و فضای خالی برای عبور سیم و کابل ایجاد نگردد. این مهم از نظر ایمنی امری ویژه قلمداد می گردد.

جعبه فیوز مینیاتوری

ارتباط نهایی میان لوله و کلید (مینیاتوری) توسط حفاظی و قابی صورت گرفته که از آن تحت عنوان تابلو فیوز مینیاتوری یا تابلو فیوز یاد می نمایند. این محصول دارای ابعاد و سایزهای مختلفی بوده که با توجه به تعداد فیوز انتخاب می گردد.

همچنین جعبه فیوز ساختمان در دو جنس پلاستیکی و فلزی تولید می گردد. که هر دو نوع از مدل توکار و روکار ارائه داده می شود. بدنه جعبه فیوز مینیاتوری از مواد پلی کربنات ABS ساخته شده و بر روی آن درب طلقی قرار دارد. نمونه فلزی دارای آیکاری گالوانیزه بوده و دارای قفل پیچی می باشد.

جعبه تقسیم

نحوه تولید لوله برق پلیکا (پولیکا)

استاندارد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *