لوله پلی آمید برق سمنان سایز 13 به بالا در لاله زار

لوله پلی آمید برق سمنان از سایز 13 (20) در دسته لوله برق pvc زیر قیمت لاله زار نیز جای دارد. این محصول از مواد پلاستیکی و گرانول تولید می گردد. همچنین جهت عایق بندی سیم و کابل هایی که توکار از سازه رد شده استفاده می گردد. بسته به اندازه سیم و کابل از سایزهای مختلف با وزنهای مختلف نیز استفاده می شود.

طبق توصیه اداره استاندارد و ناظرین برق استفاده از اجناس و مصالح نسوز الزامی است. لذا لوله پلی آمید برق از سایز 13 ( 20 ) به دلیل استفاد از مواد پلاستیکی در آن از نظر استانداردی رد می گردد. و استفاده از این کالا ممنوع بوده زیرا پلاستیک درون آن قابل اشتعال است. و به گسترش آتش کمک می کند.

لوله پلی آمید برق پلاستیکی با قیمت

قیمت لوله و اتصالات برق در انواع لوله خم سرد ، لوله خم گرم ، گالوانیزه (فلزی) و پلی امید متفاوت است. نوع مواد مورد استفاده در تولید آن و حجم تولید خود عامل دیگری برای مشخص کردن قیمت می باشد. از اینرو استعلام قیمت در این محصولات با توجه به نوع نیاز شما در ساختمان مشخص می گردد.

در این نمونه به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی آسیاب شده در آن، قیمت کمتری را نسبت به سایر لوله های دیگر شاهد هستیم. در واقع قیمت لوله برق پلی آمید در مقایسه با سایر نمونه ها از همه کمتر بوده و با توجه به سایز و وزن آن فی را در بازار تعیین می نمایند.

صرفه اقتصادی در استفاده از این محصول برای سازندگان بسیار مناسب می باشد. در صورتی که در منطقه ساخت، ناظرین سخت گیریهای لازم را اعمال نکنند؛ می توان این نمونه را خریداری کرد. با توجه به صرفه اقتصادی در این کالا پایپ پی وی سی pipepvc استفاده از آن را به دلیل عدم استاندارد توصیه نمی کند.

لوله برق پلاستیکی

ویژگی های لوله پلی آمید

قیمت لوله پلی آمید برق

قیمت لوله پلی آمید از سایز 20 یا 13 در مقایسه با سایر نمونه های لوله پلیکا برقی اصلی ترین ویژگی آن بشمار می آید. همچنین این موضوع موجب کاهش هزینه ها در تاسیسات برقی ساختمان شده و صرفه اقتصادی بالایی دارد. پوشش تمامی سایزهای استاندارد برقی خود ویژگی دیگر بحساب می آید.

نشکن بودن و مقاومت در برابر فشار از دیگر ویژگی های این محصول لاله زار نیز می باشد. همچنین وجود اتصالات از جنس پلاستیک با کیفیت بالا و تولید تزریقی خود ویژگی مهمی می باشد. نصب این محصول درمقایسه با سایر نمونه ها آسان بوده و سرعت کار در ایجاد زیر ساخت تاسیسات برقی ساختمان را بالا می برد.

اتصالات لوله پلی آمید

سلسله محصولاتی که بصورت جداگانه از لوله برق استاندارد خریداری شده؛ اتصالات لوله نیز نامیده می شود. این اتصالات جهت برقراری ارتباط لوله با قطعات دیگر نیز می باشد. استفاده از این نوع محصولات در سیستم تاسیسات برق ساختمان امری حائز اهمیت بوده، و موجب افزایش ایمین و نظم دهی به کار می شود.

بطور کلی اتصالات لوله پلی امید سمنان به دو بخش تقسیم بندی می گردد. مورد اول اتصال میان دو لوله نیز بوده، که از تحت عنوان بوشن و زانویی یاد می نمایند. مورد دیگر که اصلی ترین بخش بوده شامل اتصال لوله به سایر قطعات است. این قطعات بخش نهایی خروجی سیم در سازه های ساختمانی و صنعتی می باشند.

در لوله پلی ایمد قیمت اتصالات با توجه به جنس آن مشخص می شود. از آنجا که این نوع لوله از مواد پلاستیکی تولید شده، زانویی آن نیز از همان جنس پلاستیک تولید می گردد.

زانویی پلاستیکی برخلاف نمونه پی وی سی pvc بصورت تزریق قالبی تولید شده؛ همچنین قیمت آن در مقایسه با مدل پی وی سی به مراتب کمتر است. بطور کلی این نوع اتصالات شامل:

بوشن لوله برق

جهت اتصال میان و لوله پلی امید و پی وی سی pvc از قطعه ای بنام بوشن پلاستیکی استفاده می کنند. این محصول در سایزهای 13، 16، 21 نیز تولید شده که با توجه به سایز لوله انتخاب می گردد. سایز 13.5 و 16 (20 و 25) دارای دو نمونه کوتاه و بلند نیز می باشند.

بطور کلی در نصب و اجرای لوله پلی آمید برق در تاسیسات برق ساختمانی و صنعتی از بوشن استفاده نمی شود. زیرا تمامی بوشن ها از مواد پی وی سی pvc تولید شده که با پلاستیک مغایرت دارند. لذا بهترین گزینه جهت اتصال زانویی نیز می باشد.

زانویی لوله برق

در نصب و اجرای توکار لوله پلی آمید برق در تاسیسات برقی ساختمانی و صنعتی از کالایی بنام زانویی لوله برق بسیار استفاده می شود. وظیفه اصلی زانویی تغییر مسیر و زاویه دارد نمودن در شبکه لوله کشی نیز می باشد. همچنین زانویی از دو جنس پی وی سی pvc و پلاستیکی تولید می گردد.

نمونه پلاستیکی گزینه ای برای اتصال به لوله پلی امید نیز می باشد. زیرا جنس این نوع لوله از مواد پلاستیکی بوده و با آن همخوانی دارد. زانوهای پلاستیکی برخلاف نوع پی وی سی pvc به روش تزریق قالبی تولید شده؛ و در آن از مواد گرانول و بازیافت استفاده می شود.

زانویی لوله برق خو دارای انواع مختلفی بوه که بسته به نیاز و نظر برقکار خریداری می گردد. این موارد شامل: زانویی عصایی، زانویی دور دار و زانو کوتاه نیز می باشد. این موارد در نمونه پلاستیکی تنها شامل: زانویی عصایی و کوتاه است.

براس بوشن پلاستیکی

جعبه فیوز مینیاتوری

قوطی کلید و پریز

جعبه تقسیم

معایب و استاندارد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *