لوله خم سرد سمنان برق upvc صنایع شیمیایی سپانو پلیمر سمنان با نشان تجاری سپانو، با بهترین قیمت خرید محصولی دیگر از این واحد تولیدی نیز می باشد. این کالای برقی تولید شده از ماده اولیه pvc و فرآیند اکستروژن سازی تولید می گردد. برند سپانو تمامی سایزهای استاندارد (از 20) را به مشتریان ارائه می دهد.

لوله خم سرد سمنان

لوله برق upvc یا همان لوله خم سرد سمنان که اینگونه معرفی می کنند. بهترین نوع لوله برق از نظر کیفی بشمار می آید. این کالا تولید شده از مواد pvc بوده که با ترکیب استابلایزر و سایر افزودنی های شیمیایی دارای خواص ویژه ای می شود. این خواص که در ادامه به آن اشاره شده موجب تمایز آن است.

کاربرد محصولات سازند پلیمر سمنان و لوله خم سرد سمنان با نشان تجاری سپانو در مصارف تاسیسات برقی نیز می باشد. وظیفه اصلی آن ایجاد مسیر و پوششی امن برای سیم و کابلها بوده است. این کالا در شاخه های 6 متری از سایز 20 (13.5) با رنگ سفید تولید می گردد. و دارای نشان استاندارد ملی ایران است.

چرا لوله برق خم سرد سازند سمنان

سازند پلیمر سمنان با برند سپانو s*p*s محصولاتی ممتاز و طراز در سطح استانداردهای داخلی و خارجی تولید می نماید. لوله خم سرد سمنان upvc یکی از محصولات ویژه این کارخانه پلیمری بوده که از نظر فرمولاسیون تمامی نکات را رعایت نموده. این شرکت با سطح تولید انبوه توان ارائه به پروژه ها را عهده دار می باشد.

لوله خم سرد سمنان سازند پلیمر سمنان دارای ویژگی مدول الاستیسیته بوده و انعطاف پذیری آن بالا است. همانطور که اسم این کالا گویای ویژگی آن بوده؛ با استفاده از فنر خم لوله و بدون ایجاد حرارت در نقطه مد نظر خم می خورد. این مهم تفاوت اصلی آن با نمونه گرم نیز می باشد.

امروزه بازه زمانی در ساخت ابنیه و پروژه ها در راستای اصول اقتصادی امری اجتناب ناپذیر است. لوله برق upvc موجب تسریع در عملکرد تاسیسات برق سازه می شود. برقکار نیازی به خم کردن بر روی حرارت را ندارد و اینگونه در زمان صرفه جویی می کند.

همچنین به دلیل خم خوردن آسان نیاز چندانی به اتصالاتی همچون زانو ندارد.

Image of خم سرد برق سمنان 260x185

ویژگی لوله برق upvc

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره نمودیم، سرعت عمل در ساخت سازه بسیار مهم می باشد. بدین منظور باید از متریال و تجهیزاتی در سازه استفاده نمود که سرعت نصب و هزینه آن متناسب باشند. این مهم را باید با شناسایی ملزومات بروز بازار و محصولات دانس بنیان در دستور کار قرار دهیم.

در بخش تاسیسات برق سازه ابتدا زیر ساخت آن را باید فراهم نمود. لوله خم سرد سمنان upvc وظیفه ایجاد این زیر ساخت را بر عهده دارد که در مورد سرعت عمل در کار هم به کمک می آید. این نوع لوله به دلیل روش زاویه دار کردن به روش سرد، و بدون نیاز به حرارت موجب آن می شود که با سرعت بیشتری نصب گردد.

علاوه بر آنکه موجب افزایش سرعت برقکار شده، مزیت های دیگری هم را می توان به آن اختصاص داد. بطور مثال خم کردن سریع تنها بایک فنر باعث شده تا از اتصالات کمتری همچون زانویی استفاده شود. خوب این موضوع خود توانسته بخشی از هزینه را کاهش دهد؛ و کاری تمیزتر را ارائه داد.

لوله خم سرد سمنان upvc در مقایسه با نو خم گرم پی وی سی pvc از استحام بیشتری برخوردار است. اما قیمت آن کمی بیشتر بوده که با کاهش هزینه در حذف زانویی تفاوت کمتری پیدا خواهد کرد. همچنین استحکام بالا خود موجب شده تا در محیط های کارگاهی و ساختمانی آسیب و تلفات کمتری را شاهد باشیم.

استحکام و مقاومتی که در این نوع محصول شاهدیم، شامل مواردی که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 • مقاومت در برابر رطوبت
 • واکنشگرا نبودن در برابر انواع اسیدها
 • استحکام برابر فشار و ضربه
 • در برابر خوردگی و سایش
 • مقاوم در برابر شعله و حرارت

مهم ترین ویژگی این نوع لوله خم سرد نسوز و غیر قابل اشتعال بودن آن است. چنانچه به هر دلیلی آتش سوزی اتفاق افتد، موجب گسترش بیشتر نشده و باعث ایجاد حفاظ برای سیم و کابل می گردد. این ویژگی باعث شده تا مورد تائید شرکت برق توانیر باشد و استفاده از آن الزامی است.

لوله خم سرد سمنان سازند پلیمر با استفاده از تجربه در صنعت پلیمری، سعی دارد تا لوله خم سرد سمنان را با بهترین کیفیت و مواد اولیه تولید کند. این امر تمامی ویژگی های این کالا را در سطح بالای خود دارا بوده است. در واقع مقاومت هایی که به آن اشاره شد را به بالاترین سطح، طبق استانداردهای قید شده برساند.

Image of پلیمر سمنان 1 710x375

نوع بسته بندی و سایزها

بطور کلی لوله خم سرد سمنان در انواع مختلف آن دارای سایزهای استاندارد طبق پروتکل های جهانی نیز می باشد. سایز آن از نمره 20 تا 63 شروع گردیده، که برقکار با توجه به نیاز و تعداد سیم و کابل سایز را انتخاب می نماید. در موارد دیگر عدد سایز ها متفاوت بوده؛ که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 • 20 یا 2 یا 13.5
 • 25 یا 2.5 یا 16
 • 32 یا 3 یا 21
 • 40 یا 4 یا 29
 • 50 یا 5 یا 36
 • 63 یا 6 یا 48

انتخاب سایز لوله خم سرد سمنان بسته به نظر برقکار متفاوت می باشد. سایز و تعداد سیم وکابل اصلی ترین عامل در انتخاب آن بشمار می آید. سایز باید بگونه ای انتخاب شود که سیمکشی راحت صورت پذیرد؛ و سیم وکابلها تحت فشار قرار نگیرند. فشار به سیم و کابل باعث ایجاد حرارت، نویز و خطر اتصالی می شود.

بطور معمول در ورودی سازه بعد از تابلو اصلی و بین طبقات از سایز 32 به بالا استفاده می شود. در طبقات و واحدها از سایزهای 20 و 25 استفاده می گردد. همچنین در سقف های کاذب باید از خرطومی نسوز استفاده نمود. در کابلهای آسانسور ساختمان از سایز 40 یا 29 به بالا استفاده می شود.

وزن کم در لوله خم سرد سمنان خود ویژگی بوده که در محاسبه وزن سازه مهم می باشد. وزن این کالا در مقایسه با نمونه گرم با توجه به سایز کمتر می باشد. بطور مثال در سایز 20 گرم وزن استاندارد برابر 1000 گرم بوده و سرد 800 گرم می باشد. در سایز 16 گرم وزن 1200 گرم و در نمونه سرد وزن 1000 است.

البته وزن های کمتر هم به درخواست مشتریان ارائه می گردد. بطوز مثال در سایز 20 علاوه برق وزن 1000 گرم، تولید 900 و 800 گرم را هم شاهدیم. در سایز 25 علاوه بر وزن 1200 گرم وزن 1000 گرم را هم می بینیم!

طول هر شاخه از لوله برق خم سرد سمنان بطور استاندارد 6 متر می باشد. البته در برخی موارد شاهد کم لطفی و کم فروشی عده کمی هستیم که سایز را کاهش می دهند. همچنین در سایز 2 (13.5) و 2.5 (16)، هر 20 شاخه را با نخ بسته بندی می نمایند. در سایز 32 (21) هر 15 شاخه در سایز 40 (29) هر 10 شاخه بسته شده.

Image of خم سرد برق upvc 710x375

قیمت لوله برق خم سرد سمنان

قیمت لوله خم سرد برق با توجه به کیفیت و کاربرد آن مناسب می باشد. همچنین قیمت آن در برابر لوله خم گرم بالاتر بوده است. استفاده افزودنی هایی که شامل روان کننده ها و استابلایزرها بوده، موجب افزایش این قیمت می شود. بطبع از نظر کیفی و مقاومت انتخاب مطلوب تری را بدست خواهیم آورد.

برای خرید لوله برق خم سرد باید به نشان استاندارد و کد 10 رقمی بروی آن دقت نمائید. همچنین در ابتدا سلامت آن را با یک فنر تست کرد که آیا واقعا بصورت سرد خم می خورد. در ادامه باید دقت نمود که طول هر شاخه 6 متر باشد. زیرا عدده ای سودجو از متراژ این نوع محصول زده و مشتریان را گمراه می سازند.

تعینن قیمت لوله خم سرد سمنان upvc برق با توجه به نام کارخانه، وزن و سایر متغییرها می باشد. در واقع در برخی کارخانه ها که پیشینه بیشتری در این عرصه دارند، قیمت بیشتری را شاهد هستیم. وزن به همراه سایز عامل بعدی جهت میزان تعیین فی آن نیز می باشد. با افزایش سایز قیمت هم به مراتب بیشتر می شود.

در سایت پایپ پی وی سی pipepvc با برندهای شناس و استاندارد بازار لاله زار بهترین کیفیت و قیمت لوله برق را تجربه نمائید. همچنین با مراجه به سایت ایران ادیسون از قیمت های بروز لوله برق خم سرد و خم گرم باخبر شوید. ایران ادیسون متعل به پایپ پی وی سی بوده و جهت فروش آنلاین محصولات احداث گردیده.

پایپ پی وی سی عهده دار فروش لوله خم سرد برق upvc با قیمت مناسب در برندهای سازند پلیمر سمنان با نشان تجاری سپانو پلیمر سمنان، وینو پلاستیک در دو نوع وینو بند و وینو پلاس+ و آتا پایپ نیز می باشد. تمامی این برندها تحت انحصار کالای برق درخش میر واقع در لاله زار جنوبی نیز می باشد.

قیمت لوله خم سرد

قیمت لوله خم سرد با توجه به کیفیت و نوع جنس آن مشخص می گردند. همچنین عوامل متعدد دیگری در تعیین قیمت تاثیر گذار بوده که در ادامه به آن اشاره می کنیم. سایز این محصول و موارد دیگری همچون وزن آن یا برند تولید کننده خود موارد دیگری بوده که فی آن را مشخص می کند.

جنس انواع لوله خم سرد سمنان شامل مواردی همچون پی وی سی pvc، upvc، پلاستیکی و گالوانیزه می باشد. همانطور که مشخص بوده نمونه گالوانیزه قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهد. نمونه بعدی پی وی سیری قیمت لوله برق خم سرد سمنان و گرم بوده که به ترتیب قیمت بیشتری دارند.

قیمت لوله برق خم سرد سمنان برق با توجه به سایز و وزن متغییر است. همچنین برند تولید کننده و فرمولاسیون تولیدی که کیفیت را تعیین کرده موارد دیگر می باشد. برای خرید لوله خم سرد با بهترین قیمت با ما تماس حاصل فرمائید. سازند پلیمر سمنان عهده دار فروش عمده با کیفیت بالا به پروزها نیز می باشد.

رابطه ایمنی با استاندارد

رعایت موارد استاندارد در تمامی امور و ساخت و سازها امری مهم قلمداد می گردد. تاسیسات و سیستم برقی ساختمان از این مهم مثتثنی نمی باشد. لذا با رعایت تمامی اصول ایمنی، استاندارد لازم را کسب می نمائیم. مهم ترین بخش در مرحله اول رعایت استاندارد، حفظ ایمنی در متریال و نصب زیر ساخت سیستم برق نیز می باشد.

تمامی کالاهای برقی که سیستم زیر ساخت تاسیسات را تشکیل داده، در ابتدا باید نسوز باشند. این بدین معنا بوده که این محصولات در برابر حرارت بالا و هرگونه اشتعالی مقاوم باشد. بهتر است که ذکر کنیم که این مجموعه از کالاهای برقی نباید به گسترش آتش سوزی و حریق کمک کنند. که خود در ایمنی تاثیر زیادی دارد.

به تعبیری ساده سیم و کابل های یک سازه حکم رگهای تاسیسات برقی آن را دارد. همانطور که تابلو برق را هد و قلب این سیستم می نماییم. وظیفه اصلی تمامی کالاهایی که در فراهم ساختن زیر ساخت برقکشی ساختمان دارند، عایق بندی و حفاظت از رگها یعنی همان سیم و کابل ها نیز می باشد.

لوله برند سازند پلیمر سمنان، از جمله کالاهای نسوز قلمداد می شود. این خاصیت به دلیل استفاده از مواد پی وی سی pvc و یو پی وی سی upvc در تولید لوله برق خم سرد می باشد. البته باید بگوییم که نمونه لوله خم گرم نیز همانند خم یرد از این خصلت برخوردار است. این محصول هم از مواد pvc تولید شده.

مهم ترین و اصلی ترین مجموعه کالاهایی که زیر ساخت سیستم برق را فراهم ساخته؛ لوله خم سرد سمنان نیز می باشد. علاوه برق نسوز و غیر قابل اشتعال بودن این محصول، خواص دیگری هم بر حفظ ایمنی و افزایش استاندارد کمک می کنند. از جمله این موارد شامل:

 • مقاومت در برابر رطوبت
 • مقاومت در برابر فرسایش
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • اسیدهای مضر و مواد شیمیایی

استاندارد لوله خم سرد سمنان

طبق قانون استاندارد ایران استفاده از محصولات و متریال ایمن که در برابر حریق مقاوم بوده، الزامی است. این محصولات در حوزه تاسیسات ساختمان نظارت بیشتری را نسبت به دیگر نقاط دارد. محصولاتی از گسترش آتش به هنگام حریق جلوگیری کرده موجب افزایش ایمنی می شود.

لوله پلیکا از جمله محصولاتی بوده که استفاده از آن در تاسیسات برق الزامی است. استفاده از لوله پلی امید و پلاستیکی انواع خرطومی پلاستیکی در سازه ها ممنوع می باشد. این دستور العمل توسط سازمان لی استاندارد ایران و شرکت برق توانیر مثوب شده است.

همچنین استفاده از لوله خم سرد سمنان و خم گرمی که گواهی استاندارد دارند، توصیه شده است. در برخی از استانها در مجموعه سازمان نظام مهندسی استفاده از برندهای خاص توصیه شده و در وندور آنها گنجانده شده است. و تمامی مهندسان و ناظرین برق این برندها را پیشنهاد می کنند.

لوله برق خم سرد به خودی خود از استاندارد کیفی بالایی برخوردا است. زیرا این نوع از لوله تمامی نکات توصیه شده را در تولید رعایت نموده تا محصول نهایی ایجاد شود. نسوز بودن و مقاومت بالای این کالا اصلی ترین عامل استاندارد ان می باشد. در حالیکه لوله خم گرم از نظر کیفی نیاز به تائید استاندارد دارد.

در لوله برق خم سرد upvc استاندارد هک شدن نشان استاندارد و شماره 10 رقمی بر روی لوله الزامی است. همچنین مشتریان جهت کسب اطمینان شماهر 10 رقمی را به سامانه پیامکی اداره استان دارد ارسال کرده. تا استعلام آن را دریافت نمایند.

کالای برق درخش میر بانی سایت پایپ پی وی سی pipepvc.ir و ایران ادیسون iranedison.com ؛ تمامی لوله های خم سرد برق upvc خود را با استاندارد ثبت شده به مشتریان خود ارائه می دهد. تا ضمانتی باشد بر کالای ارسالی و رضایت مشتریان.

تفاوت لوله خم سرد و خم گرم

تفاوت لوله خم سرد و گرم چیست؟ این سوالی بوده که برخی از کاربران جواب صحیح آن ار نمی دانند. این نوع لوله برق ها بطور کلی نسوز می باشند. که این امر موجب شباهت آنها گردیده است. همچنین هم در نمونه سرد و هم نمونه لوله خم گرم از مواد اولیه پی وی سی pvc نیز در تولیدشان استفاده می گردد.

سایز و ابعاد لوله خم سرد و خم گرم، طبق استاندارد های جهانی یکسان می باشد!

نحوه تولید لوله برق خم سرد upvc

تولید لوله برق خم سرد تفاوت چندانی با نمونه خم گرم آن ندارد. تنها با استفاده از مواد بیشتر و فرآبند مازاد این محصول را تولید می نمائیم. جهت تولید از مواد پی وی سی pvc پلیمری و سایر افزودنی ها استفاده می شود. این ماده بصورت عمده در بورس ایران قیمت گذاری شده و بفروش می رسد.

خط تولید لوله برق خم سرد upvc از چند بخش تشکیل شده که شامل: قیف، بلندر، سیلند ماردون، استخر آب نیز می باشد. در ابتدا پی وی سی pvc را در آسیاب و قیف ریخته و مواد روان کننده با استابلایزر را به آن اضافه می کنند. استابلایز شامل مواد تثبیت کننده نیز می باشد.

در ادامه مواد اولی ترکیب شده به همراهدرصد مشخصی از کربن وارد سیلند ماردون می شود. در این نقطه درون سیلندر تحت فشار بالا با دمای حرارت زیاد فرآیند ذوب شکل می گیرد. در ادامه وارد مرحله قالب گیری شده و شکل لوله خم سرد را در سایز مدنظر ایجاد می کند.

جهت تثبیت شکل ظاهری لوله خم سرد برق upvc وارد استخر آب شده تا به سرعت دمای آن کاهش یابد. این مرحله پایانی خط تولید بوده و لوله ها را در شاخه های 6 متری برش می زنند. این روش برای تولید سایز 13 (20) تا 63 بوده که بسته به نیاز از مواد سبک و سنگین استفاده می شود.

نوع بسته بندی بسته به سایز لوله خم سرد برق متفاوت است. در سایز 13 (20) و 16 (25) لوله ها را در تعداد 20 شاخه با یک نخ بسته بندی کرده و درون کاور پلاستیکی قرار می دهند. سایز 21 (32) را در تعداد 15 شاخه، سایز 29 (40) را در تعداد 10 شاخه قرار می دهند

اتصالات لوله خم سرد نسوز

خط تولید لوله برق خم سرد نسوز، این مجموعه لوله ها را در ابعاد 6 متری تولید و برش می زند. این برش به دو روش دستگاهی و دستی صورت می پذیرد. مدل دستگاهی بطور اتوماتیک لوله را در طولیه که به آن دستور داده برش می زند. این عمل باعث افزایش سرعت بسته بندی و کاهش نیروی انسانی می گردد.

در روش دستی لوله خم سرد پس از خروج از استخر خنک کننده؛ و تثبیت کننده صورت می پذیرد. این روش با قرار گیری یک نیروی انسانی بوده و سرعت کار را تا حدودی کاهش می دهد. این نیروی انسانی لوله را تا فواصل شش متر شناسایی کرده و بطور دستی برش می زند. همچنین در سایزهای 20 و 25 بسته ها را 20 شاخه ای بسته بندی می کند.

اتصالات لوله برق بخشی جدایی ناپذیر در نصب این نوع محصولات برقی نیز می باشد. استفاده از اتصالات موجب گردیده تا کیفیت کار بالا رفته و ایمنی رعایت گردد. همچنین ویژگی دیگر اتصالات لوله افزایش در سرعت برقکاران نیز می گردد. اتصالات طیف گسترده ای در شکل و سایز ها دارد؛ که به آن اشاره خواهیم کرد.

اتصالات لوله برق خم سرد UPVC دارای انواع مختلفی بوده، که شامل: 1.انواع زانویی 2. انواع بوشن 3. براس بوشن 4. قوطی کلید و پریز 5. گلند لوله 6. جعبه فیوز مینیاتوری 7. بست لوله نیز می باشد. این موارد وظیفه ای را عملی کرده و کاربرد خاص خود را دارند. سایز این اتصالات با توجه به سایز لوله انتخاب می گردد.

انواع زانویی:

وظیفه اصلی زانویی لوله برق تغییر مسیر لوله کشی و زاویه دار نمودن آن است. این نوع اتصال خود دارای انواع مختلفی بوده که سایز آن با توجه به سایز لوله انتخاب می گردد. در جنس لوله خم سرد پی وی سی جنس زانویی از پی وی سی pvc بوده و دارای ویژگی نسوز بودن را دارا می باشد.

زانویی خود گستردگی زیادی دارد که شامل:

 • زانویی لوله خم سرد پی وی سی pvc در مدل های عصایی، دوردار (دو سر بلند) و کوتاه نیز می باشد.
 • زانویی پلاستیکی برای لوله پلی آمید که در مدل های عصایی و کوتاه تولید می گردد.
 • زانویی فلزی گالوانیزه که برای لوله فلزی گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد. و مدل های کوتاه و دو سر بلند را دارا می باشد.

زانویی لوله برق گالوانیزه فلزی دارای رزوه بوده و بصورت پیچی به لوله گالوانیزه برقی متصل می گردد. برای لوله برق خم سرد از زانویی پی وی سی استفاده می شود. و در مدل های کوتاه، عصایی و بلند (دو سر بلند) تولی می گرد. همچنین سایز زانویی با توجه به ابعاد و طر لوله انتخاب می گرد.

انواع بوشن

بوشن قطعه ای بوده که دو لوله خم سرد برق و سایر نمونه لوله های نسوز را به یکدیگر متصل می نماید. جنس بوشن لوله برق در دو نوع پی وی سی PVC و فلزی گالوانیزه نیز ارائه می گردد. در وسط نوع PVC ترمزه قرار داده شده تا لوله از یک حدی جلو نرود. نمونه فلزی گالوانیزه دارای رزوه بوده که به لوله پیچ می خورد.

صرفه اقتصادی لوله خم سرد ؟

امروزه مسئله اصلی پیمانکاران و سازندگان ساختمان استفاده از محصولاتی که صرفه اقتصادی دارد، می باشد. علاوه براین پیشرف و تسریع در امر ساخت و ساز خود مسئله مهمی بحساب می آید. در واقع شناخت این محصولات برای سازندگان خود علم و تجربه زیادی را می طلبد.

در حوزه صنعت تاسیسات ساختمان، که دارای گستره بسیاری از کالاها می باشد. شناخت تمامی آنها امر مشکلی می باشد. در بخش تاسیسات برق جهت زیر ساخت برقکشی استفاده از لوله خم سرد موجب تاثیر در آن می گردد. همچنین در برخی مواقع صرفه اقتصادی ان در مقایسه با خم گرم بیشتر است.

بطور کلی قیمت لوله خم سرد نسوز upvc در برابر نمونه خم گرم بالاتر بوده است. اما امری که در صرفه آن تاثیر گذار بوده، افزایش سرعت عمل توسط برقکاران می باشد. این موضوع خود در ساختن سریع ساختمان بسیار مهم است. زیرا با ساخت سریع پیمانکار هزینه کمتری دارد و بسرعت سودآوری را کسب می نماید.

لوله خم سرد برق نسوز upvc نسبت به نمونه خم گرم نیاز کمتری به اتصالات دارد. این اتصالات تحت عنوان انواع زانویی، بوشن و براس بوش می باشد. این خود از دوش هزینه ها کاسته و امری مهم می باشد. به دلیل خم خوردن راحت این نوع لوله اتصالات کمتری در نصب آن نیاز است.

این مباحثی که در بخش صرفه اقتصادی یاد کردیم بیشتر در حوزه پروژه های بزرگ و انبوه سازان صدق می کند. در حالیکه استفاده از قیمت لوله برق خم سرد نسوز upvc در برخی موارد بصرفه نمی باشد. و تنها جهت افزایش ایمنی بیشتر و راحتی برقکاران مورد استفاده قرار می گیرد.

تولیدات انبوه در سمنان

استان سمنان به عنوان یکی از قطب های صنعتی و تولیدی کشور پیشتاز در این ضمینه می باشد. همچنین در تولید محصولات پی وی سی pvc به عنوان قطب اول کشور ایران بحساب می آید. در واقع بیشتری مواد پلیمری از جمله پی وی سی Pvc در استان سمنان خریداری می شود.

یکی از محصولاتی که توسط پی وی سی pvc به تولید گردیده، لوله و اتصالات در حوزه برق و فاضلاب نیز می باشد. این محصولات بیشترین استفاده را در صنعت ساختمان سازی دارند. استان سمنان کارخانه های متعددی از تولیدکنندگان لوله و اتصالات را در خود گنجاده است.

لوله برق پلیکا نسوز دز در نوع خم سرد upvc و خم گرم pvc از جمله محصولات پلیمری بوده که قیمت آن به مواد پی وی سی بستگی دارد. یکی از بیشترین استفاده های پی وی سی در سمنان به تولید این محصولات اختصاص دارد. و برندهای متعددی را دربر می گیرد.

استفاده از نام سمنان در پسوند و پیشوند لوله برق خم سرد نسوز و سایر محصولات خود اعتباری برای آنها دربر می گیرد. در حالیکه در بسیاری از شهرهای دیگر منجمله استان تهران در برخی موارد از این نام در تولیات خود استفاده می کنند. جهت کسب اطلاع از صحت و سقم این موضوع می توان استعلام را از شمهره استاندارد کسب کرد.

کالای برق درخش میر بانی سایت پایپ پی وی سی pipepvc.ir از محصولات استان سمنان، نمایندگی انحصاری لوله برق خم سرد و خم گرم سازند پلیمر سمنان s*p*s با برند تجاری سپانو پلیمر را دارد. همچنین توان ارسال این محصولات را دز تعداد انبوه به کلیه نقاط ایران را دارا می باشد.

همچنین این مجموعه علاوه بر فروش لوله خم سرد سازند پلیمر سمنان، برند پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان با نشان تجاری ویژن را عهده دار است. این محصول با رنگ مشکی تولید شده و به عنوان کالای معروف در تاسیسات برق شناخته شده است.

نحوه نگهداری و حمل و نقل … سایز و وزن این محصول قطب فروشندگان …